Várható szállítási idő kiválasztása
13.275 Ft
12.766 Ft
27.121 Ft
102.912 Ft
163.818 Ft
161.999 Ft

EPSON WorkForce DS-1660W szkenner, USB, LAN, Duplex, ADF, A4 35 lap/perc, 1200 dpi
108.900 Ft
166.075 Ft
40.287 Ft
102.280 Ft
101.200 Ft

CZUR ET16 Plus szkenner, hordozható, dokumentumok és mappák, A3, OCR, 16mpx CMOS HD érzékelő
242.664 Ft
26.350 Ft
Hasznos linkek:
A kategóriáról:
Szkenerek vásárlási útmutató: műszaki jellemzők és tudnivalók
A szkennerek napjainkban fontos eszközök az irodákban és otthoni használatra egyaránt. Az alábbi vásárlási útmutató segítséget nyújt a megfelelő szkenner kiválasztásában, figyelembe véve a különféle műszaki jellemzőket és a használati igényeket. Először tekintsük át a szkenner kategóriákat, majd térjünk rá a legfontosabb műszaki tulajdonságokra, amelyekre figyelni kell vásárláskor.
Lap- és könyvszkennerek
A lap- és könyvszkennerek két fő típusra oszthatók: síkágyas és oldalszkennelős változatokra. A síkágyas szkennerek a legelterjedtebbek, mivel általános célú eszközök, amelyekkel könnyedén szkennelhetünk egyes lapokat, dokumentumokat, fényképeket vagy akár könyveket is. Ezek a szkenner típusok rendkívül sokoldalúak és széles körben használatosak. Az oldalszkennelős szkenner más néven lapadagolós szkennerként is ismert. Ez a típus általában irodai környezetben található, ahol nagy mennyiségű dokumentumot kell gyorsan feldolgozni. Automatikus lapadagolóval rendelkezik, amely lehetővé teszi a több oldalas dokumentumok egyszerű szkennelését. Ideális választás, ha sokoldalas dokumentumokat, szerződéseket vagy jelentéseket kell gyakran digitalizálni.
Hordozható szkenner
A hordozható szkenner egy kompakt, könnyű és hordozható eszköz, amely tökéletes választás azok számára, akik gyakran utaznak, és szükségük van egy könnyen használható szkennelési megoldásra. Ezek a szkenner típusok általában USB-n keresztül kapcsolódnak a számítógéphez, és nem igényelnek külső tápellátást. A hordozható szkenner ideális az üzletembereknek, kutatóknak vagy bárkinek, aki gyakran találkozik olyan helyzetekkel, amikor gyorsan és egyszerűen kell digitalizálni egy dokumentumot vagy képet.
Műszaki jellemzők, amelyekre figyelni kell
A felbontás az egyik legfontosabb tulajdonság, amelyet figyelembe kell venni egy szkenner vásárlásakor. A felbontás azt mutatja meg, hogy a szkenner milyen mértékben képes részletgazdag képeket előállítani. A felbontást általában dpi (dots per inch) egységben mérik, és minél magasabb a szám, annál részletesebb képet kapunk.
A legtöbb szkenner felbontása 600 dpi és 4800 dpi között mozog, de vannak olyan professzionális eszközök is, amelyek ennél magasabb felbontást kínálnak. Ha csak szöveges dokumentumokat szeretnénk szkennelni, egy 300 dpi-s szkenner is megfelelő lehet, de ha fényképek vagy grafikák digitalizálásáról van szó, érdemes egy magasabb felbontású szkennerben gondolkodni, például 1200 dpi vagy annál több.
A színmélység azt jelzi, hogy a szkenner mennyire képes élethű és gazdag színeket reprodukálni. Általában bitben mérik, és minél magasabb a szám, annál több színárnyalatot képes a szkenner felismerni és kezelni. A színmélység fontos szempont, ha fényképeket vagy színes dokumentumokat szeretnénk szkennelni.
A szkenner színmélysége általában 24, 36 vagy 48 bit, azonban a professzionális eszközök akár 96 biten is képesek dolgozni. Ha csak szöveges dokumentumok szkennelése a cél, egy 24 bites szkenner elegendő lehet. Ha viszont színes képek vagy fényképek digitalizálása a fő feladat, akkor érdemes egy 48 bites vagy magasabb színmélységű szkenner mellett dönteni.
A szkennelési sebesség azt mutatja meg, hogy mennyi idő alatt képes a szkenner egy adott oldal vagy dokumentum beolvasására. Fontos szempont, ha nagy mennyiségű dokumentumot kell gyakran szkennelni, vagy ha időérzékeny feladatokat kell elvégezni. A szkennelési sebességet általában oldal/perc (ppm) vagy kép/perc (ipm) egységben mérik.
A síkágyas szkennerek általában lassabbak, mint az oldalszkennelős szkenner, amelyeknek a szkennelési sebessége elérheti akár a 60 oldal/perc értéket is. Ha a szkennelési sebesség fontos szempont, érdemes olyan szkennerben gondolkodni, amely automatikus lapadagolóval rendelkezik, illetve nagyobb sebességgel képes a dokumentumok beolvasására.
A szkenner csatlakoztathatósága azt jelenti, hogy milyen módon tudjuk az eszközt összekötni a számítógéppel vagy egyéb eszközökkel. A legtöbb szkenner USB-n keresztül csatlakozik a számítógéphez, amely biztosítja az egyszerű és gyors adatátvitelt. Egyes eszközök azonban Wi-Fi-n keresztül is képesek kommunikálni, amely vezeték nélküli kapcsolatot és nagyobb rugalmasságot biztosít. Ha fontos szempont a hordozhatóság, akkor a Wi-Fi-s szkenner lehet az ideális választás.
Egyre több szkenner kínál felhő alapú szolgáltatásokat is, amelyek lehetővé teszik a digitalizált dokumentumok közvetlen feltöltését és tárolását a felhőben, megkönnyítve az adatok hozzáférhetőségét és megosztását. Ha a felhő alapú szolgáltatások fontosak, érdemes olyan szkennerben gondolkodni, amely támogatja ezeket a funkciókat.
Képszerkesztő szoftver
A legtöbb szkenner mellé képszerkesztő szoftvert is adnak, amelyek segítenek a digitalizált dokumentumok és képek szerkesztésében, javításában és kezelésében. A képszerkesztő szoftverek között lehetnek egyszerűbb eszközök, amelyek csak a legalapvetőbb funkciókat kínálják, és olyan professzionális programok is, amelyek számos összetett képszerkesztési lehetőséget biztosítanak.
Ha csak alapvető képszerkesztésre van szükség, egy egyszerű szoftver elegendő lehet. Ha viszont a digitalizált képekkel komolyabb munkát szeretnénk végezni, érdemes olyan szkenner mellett dönteni, amely magasabb szintű képszerkesztő szoftvert is kínál.
Kiegészítő funkciók
Egyes szkenner modellek különféle kiegészítő funkciókkal rendelkeznek, amelyek növelhetik a használat kényelmét és hatékonyságát. Ilyen kiegészítő funkciók lehetnek például a duplex szkennelés, amely lehetővé teszi a dokumentumok mindkét oldalának egyszerre történő szkennelését, vagy az automatikus színkorrekció, amely javítja a színek pontosságát és élethűségét. Egy másik hasznos kiegészítő funkció a karakterfelismerés (OCR), amely a szkennelt szöveget szöveges fájlként menti el, lehetővé téve a keresést és szerkesztést a dokumentumon belül. Ha gyakran dolgozunk szöveges dokumentumokkal, érdemes olyan szkennerben gondolkodni, amely támogatja az OCR funkciót.