Várható szállítási idő kiválasztása

Kondition X BC-2100 Összecsukható fitness szobakerékpár kábelekkel
84.690 Ft
59.941 Ft

Kondition Air Walker Elliptikus tréner, max. támogatott súly 100 kg, Szürke
43.190 Ft
13.990 Ft
65.679 Ft
62.395 Ft
10.897 Ft
69.990 Ft
66.141 Ft
75.990 Ft

Progressive UX500 Mini szobakerékpár, LCD kijelző, 8 fokozat, Max. 110kg támogatott súly, Fekete/Sárga
42.890 Ft

Timeless Tools Fitnesz szobakerékpár
49.990 Ft
9.069 Ft
27.522 Ft
10.336 Ft
6.985 Ft

SPORTNOW fitness kerékpár, 8 fokozatú ellenállás, állítható, fekete, 93x48,5x102-112cm
74.855 Ft
25.946 Ft
Hasznos linkek:
A kategóriáról:
Minden, amit tudni érdemes a szobabiciklikről
A szobabiciklik minden korábbinál nagyobb népszerűségnek örvendenek. A sporteszköz az otthon kényelmében használható, ráadásul ízületkímélő módon segít a test átmozgatásában. Többféle típus, méret, kialakítás és minőség is elérhető napjaink kínálatában. Tarts velünk, segítünk elkalauzolni a szobabiciklik világában.
Tudtad, hogy az első szobabiciklikre emlékeztető készüléket 1796-ban találták fel? A Francois Lowndes nevéhez fűződő eszköz rebilitációs célokat szolgált akkoriban. Elsősorban a szív- és érrendszeri megbetegedések esetében használták ki előnyeit, de az ízületi betegségek időben történő felismerésére is alkalmasnak találták.
A ma elérhető, korszerű szobabicikli használata mellett nézhetsz filmet, hallgathatsz zenét, így nagyrészt el is lehet vonatkoztatni attól, hogy az ember tulajdonképpen testmozgást végez. Ez a mozgásforma ideális választásnak bizonyul mindazoknak, akik szeretik jól érezni magukat edzés közben. Az alsótest bármely típussal jól átmozgatható, de a spinning bringákkal a felsőtest is optimális mozgást végez az edzettség érdekében.
Kardió mozgáshoz és bemelegítéshez is ideális!
Sokan kifejezetten a súlycsökkentés céljából döntenek a szobabiciklik valamelyike mellett. Ahhoz, hogy sikerüljön súlyt veszíteni, legalább 1 órás tekerés szükséges, amely során – annak intenzitásától függően -, 5-600 kalóriát is sikerülhet elégetni. Az aktív bringázás felpörgeti az anyagcserét, aminek hatását még órákkal később is érzi majd a szervezet. A főbb izomcsoportokat átmozgató szobabiciklizés segítségével nemcsak a feleslegtől szabadulhatsz meg, hanem izmos lábakra és popsira tehetsz szert. Bemelegítenél egy kis kerékpározással? Ha kiegészíted erősítő súlyzós edzéssel, még nagyobb hatékonysággal alkalmazhatod az eszközt.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a mai kor emberének egyre fontosabb a prevenció. A szív- és érrendszeri megbetegedések vezető halálozási oknak számítanak, ezért a szív edzése kiemelt jelentőséggel bír. A mozgásnak köszönhetően a tüdő is jobban fog működni, ennek pedig az energikusság és fizikai teherbírás terén is előnyeit látod majd.
Milyen paraméterek szerint érdemes szobakerékpárt választani?
A fékrendszer szerint megkülönböztethetjük a mágnesfékes és az elektromos mágnesfék rendszerű szobakerékpár típust. A mágnesfékes megoldás hangtalanul működik, és egyenletes mozgást biztosít. A nehézségi fokozatot a mágnesek közelítése és távolítása határozza meg. Ha a pontosabb fékrendszert és ízületkímélő edzést tartjuk fontosnak, akkor érdemes az elektromos mágnesfék rendszeres szobakerékpárok kínálatából választani. Itt az elektromágneses tekercs hozza létre az ellenállást.
A terhelés az eszköz funkcionálásával áll szoros kapcsolatban, de a beállítást a felhasználó dönti el. A kézi szabályozás elsősorban az olcsóbb modellek esetében érvényesül, egyébként az elektronikus vezérlés a jellemző. Ez utóbbi esetében kijelzőn követhető nyomon az edzés, sőt, akár a mellkaspánt segítségével a pulzusszám is figyelemmel követhető.
Mi az a lendkerék?
A lendkerék határozza meg, hogy mennyire egyenletesen működik a készülék. Minél nagyobb a tömeg, annál egyenletesebb a gördülés és a mozgás. A spinning kerékpárok alapjárat nélküli lendkerékkel felszereltek. A hagyományos kerékpározás szerelmeseinek a lendkerék apajárat nélkül javasolt, itt a pedálozás befejezése után is tovább forog a lendkerék.
Hagyományos vagy háttámlás bringát?
A fékrendszer és a lendkerék típusa mellett természetes a kényelem sem elhanyagolható. A hagyományos megjelenéssel bíró szobakerékpárok mellett a háttámlás bringák is jelen vannak a kínálatban. Ez utóbbiaknál a pedál nem a használó alatt, hanem előtte található meg, így kifejezetten kényelmes tekerést tesznek lehetővé. A szakemberek főként a súlyfelesleggel, ízületi problémákkal küzdőknek ajánlják a háttámlás kerékpárokat. Az edzettebbek kombinálhatják súlyzós edzéssel is, tehát nemcsak kezdőknek a reményeit váltják be ezek a típusok.
Kiknek javasolt a szobabiciklik használata?
Tulajdonképpen bárkinek. Az ízületi fájdalommal küzdőknél a futás sokszor sajnos nem opció. Hasonló a helyzet a súlyfelesleggel küzdőknél is, hiszen esetükben az ízületeket komoly terhelésnek teszi ki a futás. Ha nehezen oldod meg, hogy valaki vigyázzon a gyerkőcökre edzés közben, akkor az otthoni mozgás lesz az ideális megoldás Számodra! Ha kint hideg van, esik az eső, a szobakerékpárok akkor is remek választásnak bizonyulnak. Ma már spinning kerékpárok is beszerezhetők otthonra. Az állítható nyeregnek és kormánynak köszönhetően nagymértékben fokozható a terhelés.
Kombinálhatod is az edzésformákat!
A szobakerékpár kitűnő döntés akkor, ha szeretnél bemelegíteni, feltornázni kicsit a pulzust, majd folytatnád saját testsúlyos vagy súlyzós edzéssel a mozgást. Akkor sem lőhetsz mellé vele, ha kizárólag tekernél, s közben elmélyednél egy jó filmben, vagy a zenét hívnád segítségül a megfelelő tempóhoz. Okosóra használatával figyelemmel követheted egészségügyi értékeid, a korszerű bringákkal pedig kiválaszthatod a nehézségi fokozatot, ezzel folyamatosan növelve a terhelést és napról-napra átlépve komfortzónád.